Nie każdy ma duże mieszkanie — szczególnie w bloku, gdzie metraże często nie pozwalają na komfort posiadania salonu i sypialni jako dwa osobne pomieszczenia. Czasem łączy się salon z sypialnią, by ograniczyć używaną przestrzeń i jednocześnie zaspokoić wszystkie potrzeby. Sypialnia i pokój dzienny w jednym to bardzo dobre rozwiązanie — pod warunkiem, że wiesz, jak urządzić pokój dzienny połączony z sypialnią. Tylko wtedy będzie on w stanie zapewnić Ci wysoki komfort funkcjonowania. Szczególnie popularny jest on w przypadku mieszkań typu open-space, czyli takich z otwartą przestrzenią. 

Sypialnia i pokój dzienny w jednym

Jeśli pokój dzienny ma służyć także jako sypialnia — bardzo prawdopodobne, że będziesz musiał zrezygnować z pełnoprawnego łóżka. W takiej sytuacji konieczne będzie zastąpienie go funkcjonalną kanapą, która posiada również funkcję spania. Przed zakupem takiej kanapy upewnij się, iż sprawdzi się ona jako zastępstwo dla łóżka — by mieć pewność, że na pewno będziesz mógł się na niej wyspać. Zalecamy także zwrócenie uwagi na to, czy dany model posiada pojemnik na pościel — to ułatwi magazynowanie pościeli, która tak naprawdę powinna być zawsze pod ręką.

W przypadku, gdy przestrzeń pozwala Ci na umieszczenie kanapy i łóżka w jednym pomieszczeniu — możesz skorzystać z tego rozwiązania, pod warunkiem, że dokonasz rozgraniczenia poszczególnych stref. Rozsądnie, abyś oddzielił łózko od reszty na przykład parawanem, spójnym z wystrojem całego pomieszczenie. Jak widzisz, salon z sypialnią może być dobrym pomysłem, jednak trzeba zrobić to z głową. Podobnie jak w przypadku kanapy, łóżko powinno mieć pojemnik na pościel.

Kwestia tego, jak urządzić pokój dzienny połączony z sypialnią, jest dość złożona. Łóżko możesz oddzielić na przykład regałem z książkami — co zmniejsza jego widoczność i powoduje pewne rozgraniczenie strefy spania i relaksu. Możesz także postawić na przesuwane drzwi, które w niektórych wnętrzach będą prezentować się bardzo estetycznie. Jeśli rozkład mieszkania pozwoli Ci na ich montaż — warto to rozważyć. Parawan to świetne, przenośne rozwiązanie, które można schować w razie, gdy okaże się niepotrzebne. Opcjonalnie możesz spróbować ulokować sypialnię na antresoli czy też zdecydować się na łóżko chowane w szafie.

W kwestii tego, jak urządzić pokój dzienny połączony z sypialnią, ważną rolę odgrywają także inne meble. Warto postawić na modułowy zestaw, który pozwoli komfortowo rozlokować twoje rzeczy, w tym telewizor, konsolę czy książki. W przypadku, gdy okaże się, że nie masz możliwości umieszczenia szafy poza salonem łączonym z sypialnią, zastąp nią część modułu.

Stół, na który się zdecydujesz, również powinien być łatwo konfigurowalny. Warto jest sprawić sobie model, który łatwo się rozkłada i nie ma potrzeby by na co dzień zajmował on dużo miejsca. Odpowiednio zaprojektowany stół pozwoli ci komfortowo ugościć znajomych, a także nie będzie przeszkadzać w codziennym przemieszczaniu się po pokoju. Jak widzisz, warto przemyśleć, jak urządzić pokój dzienny połączony z sypialnią, gdyż tylko wtedy uczynisz to miejsce praktycznym!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *