Kuchnia z salonem w bloku to często jedyne wyjście, by sensownie rozplanować przestrzeń niewielkiego mieszkania. Metraż mieszkania w bloku potrafi być uciążliwy, dlatego trzeba bardzo dobrego planu, by konkretnie zagospodarować to, co mamy do dyspozycji. Faktem jest, że połączenie kuchni z salonem nie wpłynie na powiększenie mieszkania, może jednak zwiększyć odczucie, że mamy do czynienia z większą przestrzenią. Optyczne powiększenie mieszkania, choć może nie wpływać na użyteczność, to jednak poprawia walory estetyczne i sprawia, że czujemy się lepiej. Wobec tego dowiedz się, czy kuchnia w bloku połączona z salonem ma sens.

Kuchnia w bloku połączona z salonem

Łączenie kuchni i salonu może odbyć się na kilka sposobów. Przede wszystkim często podejmowanym rozwiązaniem jest stworzenie jednej przestrzeni, która pozwala połączyć salon i kuchnię bez jakichkolwiek barier między nimi. W przypadku, gdy nie oddziela ich ściana nośna — z reguły od strony technicznej powinno być to możliwe. Burzenie ściany zapowiada się na spory ambaras w mieszkaniu — jednak to tylko przejściowe, a efekt może okazać się rewelacyjny!

Innym sposobem jest oddzielenie kuchni i salonu, jednak na tyle, by mogły one stanowić wspólną całość. Zaletą pierwszego sposobu jest oczywiście optyczne powiększenie przestrzeni, jednak drugi sposób gwarantuje widoczny podział poszczególnych przestrzeni. Odrębność poszczególnych pomieszczeń warto zaznaczyć, jednak warto zmniejszyć jej poziom, np. pozostawić część ściany, na której od strony salonu można na przykład zawiesić telewizor. 

Kuchnia z salonem w bloku aranżacje

Zdecydowałeś się na wariant, jakim jest kuchnia z salonem w bloku? Świetna decyzja! Sprawdź kuchnia z salonem w bloku aranżacje, aby ergonomiczne rozplanować przestrzeń i czuć się swobodnie w swojej kuchni. Niektóre osoby w miarę możliwości starają się wykorzystać przesuwane drzwi, które są bardzo wygodne i pozwalają łatwo odgrodzić dwie przestrzenie. Świetnym sposobem jest na przykład zastosowanie wyspy, blatu czy barku. Zdecydowanie się na taką formę oddzielania kuchni od salonu ma sporą zaletę — pozwala stworzyć dodatkową przestrzeń do pracy, co dodatkowo wpływa na użyteczność kuchni.

Warto wiedzieć, że w sytuacji, gdy de facto łączymy kuchnię i salon, konieczne jest wykonanie ich w bardzo zbliżonym stylu, bądź też łączącym się. Kolor ścian, styl i kolorystyka mebli, podłoga — to wszystko powinno być powiązane ze sobą, tak aby jedna część pomieszczenia nie „gryzła się” z drugą. Warto zadbać o to, aby przestrzeń była uwolniona od różnych „przydasi” („przydasie” – czyli coś, co się na pewno przyda!), aby domownicy i ich goście nie czuli się przytłoczeni. 

Taka kuchnia powinna być wyposażona w okap, który jest szczególnie wydajny. Z racji tego, że brak rozgraniczenia może powodować szybsze rozchodzenie się zapachów podczas gotowania, warto jest postarać się o to, by okap zamontowany nad kuchenką pochłaniał je z bardzo wysoką wydajnością. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *