Garderoba to osobne pomieszczenie wydzielona na przechowywanie ubrań. Moda na garderoby minęła na długi czas, ale obecnie znowu wraca — dlatego warto jest być na bieżąco z trendami i dowiedzieć się, jak urządzić garderobę. Kwestia tego, jak urządzić małą garderobę, będzie wymagać szczególnej kreatywności — szczególnie wtedy, gdy posiadasz bardzo dużo ubrań! Nim przystąpisz do działania, powinieneś określić, ile rzeczy posiadasz i jakie w takiej sytuacji jest twoje zapotrzebowanie na miejsce do magazynowania (tzn. ile szafek musisz przygotować, aby pomieścić wszystko). Rady zawarte w tym artykule sprawdzą się nie tylko przy projektowaniu garderoby, ale także w przypadku, gdy decydujesz się na skorzystanie z dużej szafy.

Ile kosztuje garderoba na zamówienie?

Kwestia tego, ile kosztuje garderoba na zamówienie, jest tak naprawdę uzależniona od twojego zapotrzebowania na usługi. Warto rozgraniczyć, czy zależy ci na przygotowaniu samych mebli, czy też całkowitym przerobieniu pomieszczenia — pod kątem podłóg, koloru ścian, stworzenia mebli i nie tylko. Warto minimalizować koszty poprzez stosowanie tego, co już aktualnie posiadasz i dobierania do tego poszczególnych elementów, które wspólnie będą stanowić jedną całość.

Do garderoby najczęściej wstawia. się tak zwane szafy systemowe, które mogą kosztować naprawdę sporo. W takiej sytuacji, gdy chcesz mieć garderobę, ale założony budżet ogranicza zakup takiej szafy, powinieneś zdecydować się na skorzystanie z metalowych stelaży, których koszt jest zdecydowanie niższy. W garderobie powinno znaleźć się tyle miejsca, by między poszczególnymi rzeczami znajdowało się odpowiednio dużo przestrzeni.

Aby zapewnić komfortowe warunki w garderobie, powinieneś zadbać o odpowiednią wentylację w pomieszczeniu — tak, aby ubrania nie nabierały nieprzyjemnego zapachu. Dodatkowo, jeśli garderoba będzie także twoją przebieralnią, zadbaj o to, by w tym pomieszczeniu było odpowiednie oświetlenie i duże lustro, które pozwoli ci komfortowo przebierać się i dobierać stylizację. Kwestia tego, jak urządzić garderobę, jest ważna także pod kątem ścian w takim pomieszczeniu. Na ścianach garderoby warto jest postawić na tapetę.

Jak urządzić małą garderobę?

Masz już przybliżony pogląd na to, jak urządzić garderobę. Teraz zastanówmy się, jak urządzić garderobę w skali mikro — czyli w niewielkim pomieszczeniu. Przede wszystkim decydując się na przeznaczenie małego pomieszczenia na garderobę zastanówmy się, czy będziemy w stanie ulokować w nim meble, które pomieszczą nasze wszystkie rzeczy. 

Jeśli tak — tak naprawdę nic nie stoi na przeszkodzie, abyś skorzystał z powyżej wymienionych rad z uwzględnieniem, że ciemne kolory ścian w małym pomieszczeniu mogą doprowadzić do tego, iż optycznie będzie wydawać się ono zdecydowanie mniejsze. Zadbaj o to, by garderoba była wygodnym miejscem, w którym komfortowo pomieścisz swoje rzeczy i będziesz mieć tyle miejsca, by bez przeszkód poruszać się w nim i, przede wszystkim, będziesz czuć się w nim dobrze!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *