Pierwsze wrażenie robi się tylko raz! Przedpokój jest najczęściej pierwszym pomieszczeniem, które jest odwiedzane przez twoich gości. To na jego podstawie najczęściej budują oni opinię na temat reszty mieszkania i przez pryzmat tego, co zobaczą jako pierwsze, będą oceniać oni pozostałe części mieszkania. Z tego powodu warto jest zadbać o to, by przedpokój był dobrze przygotowany. Powinieneś wiedzieć, jak przemalować przedpokój w bloku — po to, by zachować spójność z pozostałymi pomieszczeniami i wiedzieć, jak zabrać się do sporadycznego odświeżania jednej z najważniejszych przestrzeni w twoim mieszkaniu. Dowiedz się, jak prawidłowo dobrać kolor ścian i co zrobić, aby to pomieszczenie zyskało nową jakość.

Jak pomalować przedpokój w bloku?

Kwestia tego, jak pomalować przedpokój wymaga szczególnego przygotowania. Warto wiedzieć, jak pomalować wąski przedpokój, aby nie doprowadzić do optycznego pomniejszenia przestrzeni — która de facto jest już mała z racji jej wymiarów. Dowiedz się, jak pomalować przedpokój i które kolory wybrać, by pomieszczenie wyglądało estetycznie. 

W większości przypadków przedpokój nie ma bezpośredniego dostępu do światła słonecznego — z tego powodu zalicza się je do najciemniejszej części mieszkania. W związku z tym warto jest umiejętnie sprawić, by goście, mimo braku dostępu do światła w przedpokoju, czuli się w nim dobrze — nawet mając na uwadze, że w tym pomieszczeniu spędza się stosunkowo mało czasu. Warto jest rozważyć dobór poszczególnych kolorów, ich cechy i zalety. 

W kwadratowych przedpokojach świetnie sprawdzą się intensywne kolory ścian. Odpowiednim doborem jesteś w stanie go optycznie wydłużyć — na przykład stosując kolory takie jak fiolet, beż. Dodatkowo warto jest dobrać meble i podłogę adekwatnie do dobranego koloru ścian — tak, aby wszystko dobrze się ze sobą komponowało.

Możliwe, że twój przedpokój jest wysoki i nie należy jednocześnie do najszerszych — w takiej sytuacji powinieneś postawić na kolory, które sprawią, że będzie on wydawać się nieco niższy. W takiej sytuacji warto jest pomalować sufit na kolor, który będzie ciemniejszy od koloru ścian — mowa o tym samym kolorze, jednak o ciemniejszym odcieniu. Przykładowo — sufit może być pomalowany na ciemny odcień zieleni, a ściany — na jasny. 

Warto jest unikać ciemnych kolorów w małych i wąskich przedpokojach. Decydując się na takie rozwiązanie, możesz doprowadzić do sytuacji, w której optycznie pomniejszysz jego przestrzeń, przez co będzie ona wyglądać nieco klaustrofobicznie. Pamiętaj, że ważną rolę odgrywają detale — framugi, listwy i nie tylko. Powinny być one skomponowane zgodnie z założeniem całego pomieszczenia, nie powinny od niego powstawać.

Jak widzisz, w kwestii „jak pomalować przedpokój” dużo jest czynników, które wpływają na sens doboru poszczególnych rozwiązań. Jeśli dobór kolorów przerasta cię, warto skorzystać z rady specjalisty, który umiejętnie dobierze kolor farb. Warto jest się na to zdecydować, by cieszyć się pięknym przedpokojem, który zrobi na twoich gościach piorunujące wrażenie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *