Jesteś na etapie urządzania wnętrza? Na pewno zapoznałeś się juz z szeregiem artykułów, jak zaprojektować poszczególne pomieszczenia — sypialnię, garderobę czy przedpokój. Wiesz już na pewno, że nie jest to takie proste! Stworzenie idealnego wnętrza wymaga kreatywności i szczególnego przemyślenia, a także wiedzy na temat umiejętnego planowania przestrzeni. Niestety, mając na głowie obowiązki — pracę, dzieci, dbanie o swój rozwój — trudno jest dodatkowo wygospodarować czas na to, by poszerzać swoją wiedzę w tym zakresie, zwłaszcza gdy najprawdopodobniej przyda nam się ona co najwyżej kilka razy w życiu. Czy nie lepiej byłoby powierzyć zaprojektowanie naszego wnętrza specjaliście? Dowiedz się, czym zajmuje się architekt wnętrz i ile kosztuje architekt wnętrz.

Czym zajmuje się architekt wnętrz?

Przede wszystkim zastanówmy się, kim jest osoba nazywana architektem wnętrz. Dekorator wnętrz, nazywany także architektem wnętrz, specjalizuje się w zadbaniu o to, aby wnętrze mieszkania czy innego pomieszczenia było spójne, a także oryginalne — zgodne z wizją zleceniodawcy. Zawód projektanta wnętrz ostatnio znacząco zyskał na popularności. Wynika to z faktu, że coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z tego, że mieszkanie nie jest już tylko miejscem do spania i jedzenia — to także miejsce przemyśleń, wyzwalania kreatywności, relaksowania się, spotkań towarzyskich i nie tylko. W związku z tym warto dbać o to, abyśmy czuli się w nim dobrze.

Projektowanie wnętrza to skomplikowane zagadnienie — konieczne jest posiadanie wiedzy z zakresu architektury, budownictwa i nie tylko. Osoba, która specjalizuje się w dekorowaniu wnętrz, musi być na bieżąco z trendami w tym świecie. Nie licząc tego, że wnętrze musi być ładne, to musi być też ładne i, najlepiej, ponadczasowe! Trudno jest pogodzić wszystkie te kwestie, nie będąc jednocześnie z tematem na bieżąco, przez kilka godzin w ciągu dnia — praktycznie codziennie. To udowadnia, że ładne wnętrze w krótkim czasie jesteśmy w stanie zorganizować tylko z pomocą architekta wnętrz.

Ile kosztuje architekt wnętrz?

Bycie architektem wnętrz wymaga wiedzy i wielu godzin praktyki. Z tego powodu ceny usług architekta nie należą do najniższych — bo praca takiego specjalisty jest bardzo wartościowa. Na to, ile zapłacisz za usługę danego architekta, wpływ ma w dużej mierze jego doświadczenie, portfolio i wiedza. Osoba, która ma za sobą więcej realizacji, ma większe doświadczenie — w związku z tym możesz liczyć w jej przypadku na wyższy poziom realizacji, niemniej jednak cena jej usług będzie wyższa. 

W większości przypadków im większa przestrzeń, tym niższa cena za metr kwadratowy — dlatego projektantom wnętrz warto jest zlecać projekty większych pomieszczeń. Na ostateczną cenę wpływ ma także rodzaj materiałów, który wykorzystamy do wykończenia pomieszczeń zleconych do zaprojektowania. Skorzystanie z ekskluzywnych materiałów zazwyczaj wymaga bardziej skomplikowanego projektu, dlatego droższe materiały sprawią, że cena projektu również będzie wyższa. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *